Як розрахувати відстань від паркану до будівель
При будівництві будинку та інших будівель актуальним є питання про дистанцію між парканом і безпосередньо самою будівлею. Цю проблему необхідно вирішувати ще на етапі планування, так як згодом дуже важко буде демонтувати паркан або ж сама споруда.
При цьому керуватися в такому плануванні необхідно не особистими перевагу, комфортом і зручністю, а встановленими нормами.
Будівельні норми при плануванні та встановлення огорожі
Основний документ, нормативно регулює всі питання про дистанцію між будівлями і парканами на земельній ділянці, – це Звід правил СП. Представлені в цьому документі норми актуальні для ділянок загальною площею від п’яти до шести соток. Відповідно, якщо ділянка вашого домашнього господарства менше, то і основні цифри будуть пропорційно зменшуватися. Ми ж будемо керуватися цим документом, так особливі труднощі при зведенні будівель і парканів виникають якраз на ділянках з вищезазначеної площею.
Отже, перерахуємо основні положення і норми, що регулюють дане питання:
• основне житловий будинок на ділянці повинно знаходитися на відстані трьох метрів від кордону з іншою ділянкою, а також на п’ять метрів з боку вулиці;
• пташники і інші споруди для дрібної худоби розташовуються на ділянці на відстані мінімум чотирьох метрів від паркану;
• якщо на земельній ділянці розташовуються великі дерева, то паркан необхідно встановлювати на чотириметрової дистанції від їх стовбура;
• середньорослі дерева повинні розташовуватися на відстані мінімум двох метрів від встановленого паркану;
• для невеликих чагарників документом вноситься норматив в один метр від паркану.
Також варто звернути увагу власників земельних ділянок, розташованих поблизу лісопосадки. У разі, якщо ділянка розташовується в безпосередній близькості з лісовими насадженнями, то паркан повинен встановлюватися на дистанції не менше п’ятнадцяти метрів від околиць лісу.
Санітарні та пожежні вимоги
У плані пожежної безпеки документом регулюється важливий аспект: будинок необхідно будувати на відстані не менше п’ятнадцяти метрів від сусіднього будинку чужого ділянки.
На власній ділянці по санітарним нормам житловий будинок має також розташовуватися на певних відстанях по відношенню до інших будівель: в восьми метрах від туалету, в восьми метрах від лазні. Між криницею і туалетом необхідно дотримуватися відстань також в вісім метрів. Теплиці можуть розташовуватися на метровій відстані від забору.
Висота огорожі – вимоги і рекомендації
Максимальна висота огорожі з боку вулиці не повинна перевищувати 1.9 метра. Це обумовлено відповідними нормами, щоб не порушувалася освітленість вулиць та інші пожежні та санітарні приписи.
По периметру всієї ділянки паркан, що відокремлює власника від сусідів, може становити в висоту два з половиною метра. Ця норма актуально в тих випадках, якщо немає інших приписів відповідних органів.
Як підібрати оптимальний тип забору для ділянки
Огорожа, що захищає ділянку від сусідніх земель, за нормами необхідно робити тільки сітчастим або гратчастим. Обумовлено це тим, що від глухих парканів падає тінь на сусідню ділянку, що заборонено відповідно до документа. Власник може встановити глухий паркан тільки з боку вулиці, але для цього необхідно отримати дозвіл загальних зборів кооперативу, садового товариства і т.д.
Нагадуємо, що планування і розрахунок дистанцій між парканом і будівлями необхідно проводити тільки на початковому етапі. Зверніть увагу на сітчасті огорожі з сітки 3D, які можна придбати в Одесі, Запоріжжі, Києві, Дніпрі, Вінниці.